FFI Pokal Cup.

 

Løbsliste for 2011 og pokal indehaver fra 2010:

Piger: årgang 1997 eller yngreDamer: Fri årgang (Løb 21 og 23: 1994 og ældre)

Drenge: Årgang 1996 eller yngreHerre: Fri årgang (Løb 22 og 24: 1993 og ældre)

Hver svømmer må deltage i 3 individuelle løb + holdkapper.

Løb

Distance

Pokalindehaver

Sponsor

1

50m Fly

Piger

Signe Svendsen, FFI*

Akropolis

2

50m Fly

Drenge

Martin S. Madsen, Aabybro

Fanellis

3

200m Fri

Damer

Ann Nielsen, Søhesten *

Danske Bank

4

200m Fri

Herre

David Jansen, Aabybro

5

100m Ryg

Damer

Jannie Burmeister, Skagen

Nordjyske Bank

6

100m Ryg

Herre

Søren Brinkmann Nielsen, Søhesten

FFI

7

100m Bryst

Piger

Karen Frederikke Hansen, Aabybro

Hyggestunden

8

100m Bryst

Drenge

Nicolaj Frederiksen, FFI

Home Frederikshavn

9

200m IM

Damer

Ann Louise Nielsen, Søhesten

Foto34

10

200m IM

Herre

Thøger Brinkman Nielsen, Søhesten*

Netto

11

50m Bryst

Piger

Karen Frederikke Hansen, Aabybro

Bilværkstedet

12

50m Bryst

Drenge

Daniel Laustsen

SuperBrugsen Fr.Havn

13

100m Fly

Damer

Ann Nielsen, Søhesten#

Danske Bank

14

100m Fly

Herre

Thøger Brinkman Nielsen, Søhesten#

Jyske Bank

15

50m Ryg

Piger

Jannie Burmeister, Skagen

Jyske Bank

16

50m Ryg

Drenge

Daniel Højer Nielsen, Søhesten

Jerup Bette Kro

17

200m Bryst

Damer

Michelle M. Thomsen, FFI

Home Frederikshavn

18

200m Bryst

Herre

Mads Larsen, Søhesten

Fresani

19

50m Fri

Piger

Mette H. Larsen, Aabybro*

Nr. Klit Strandbutik

20

50m Fri

Drenge

Martin S. Madsen, Aabybro*

Frederikshavn Friluftsbad

21

100m Fri

Damer

Ann Louise Nielsen, Søhesten

Danske Bank

22

100m Fri

Herre

David Jensen, Aabybro

DanBolig Frederikshavn

23

100m Bryst

Damer

Ann Louise Nielsen, Søhesten

Nordjyske Medier

24

100m Bryst

Herre

René Rebsdorf, Søhesten

Sportsmaster

25

200m Ryg

Damer

Maria Andreasen, Søhesten

Fresani

26

200m Ryg

Herre

Thøger Brinkman Nielsen, Søhesten*

Netto

27

100m Fri

Piger

Janni Andreasen, Søhesten

Mejling Maskinudlejning

28

100m Fri

Drenge

Daniel Højer Nielsen, Søhesten

DanBolig Frederikshavn

29

4 x 50m Fri

Damer

Søhesten*

Netto

30

4 x 50m Fri

Herre

Søhesten#

McDonald’s

31

4 x 100m HM

Mix

Søhesten

Nykredit Frederikshavn

* = vundet 2 år i træk

# = vundet til evigt eje

 

 

 

 

 

FFI-Swim.dk

NÆSTE POKALCUP

?. April 2013